Nerez-sklo.cz

Skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí je další prvkem moderní architektury. Tento typ zábradlí dotváří čisté linie interiéru i exteriéru. I po jeho instalaci zůstávají prostory velice vzdušné.

Skleněné zábradlí je poměrně náročné na všechny fáze realizace od zaměření, přes návrh až po realizaci. Proto je vždy dobré vyhledat poradenství odborné firmy.

Provádíme výrobu a montáž v zásadě dvou základních typů skleněného zábradlí. Prvním, jednodušším je varianta zábradlí, ve které je skleněná výplň vsazena mezi nerezové sloupky různých profilů. Sklo je uchyceno ve speciálních držácích a nahrazuje tak nerezové výplně.

Druhou variantou je montáž celoskleněného, samonosného zábradlí, bez sloupků. Zde se používá speciální vrstvené, kalené, bezpečnostní sklo. Variant pro uchycení tohoto typu zábradlí je celá řada např.

  • Uchycení přes nerezové terče z čela podesty
  • Uchycení v celonerezovém pouzdře z čela podesty
  • Kotevní je schováno v podlaze a nejsou tak viditelné žádné kotvící prvky
  • Atd.

I tento typ zábradlí může být opatřen madlem a to jak nerezovým, tak i dřevěným. Madla jsou vhodným doplňkem nejen skleněných zábradlí, ale mohou se použít také samostatně na stěnu, kde slouží zejména jako opěrný prvek pro bezproblémové používání.

Jak skleněné tak i nerezové zábradlí, lze využít pro francouzská okna, která jsou v současné době velmi populární.