Nerez-sklo.cz

Přístřešky

Skleněné přístřešky jsou elegantním řešením např. vstupu domu, teras, verand atd. Dominantními prvky jsou zde opět nerez a sklo.

Ideální kombinací je broušená nerez s čirým sklem. Variant a způsobu uchycení je zde celá řada a je dobré se opět poradit s odbornou firmou, která nechá posoudit sklo a případnou konstrukci pro Vaše konkrétní řešení.

Nejčastějšími způsoby uchycení skleněných přístřešků jsou buď zavěšením, nebo podepřením.

Prvním způsobem ukotvení skleněného přístřešku je zavěšením. Přístřešky a jejich rozměr si určuje zákazník. Naše firma zákazníkovi následně navrhne tloušťku skla a množství prutů, na kterých bude přístřešek zavěšen.

Dalším možným způsobem uchycení skleněného přístřešku je podpěrná konstrukce, která bývá nejčastěji nerezová. Ve většině případů se nemusí vždy jednat o masivní nosníky, které ponesou sklo. Jde spíše o to vybrat vhodný profil a vhodně ho umístit.

U skleněných přístřešků se také jedná o náročnou realizaci, kdy se skoro vždy sklo zdvihá do výšek, k tomu je samozřejmě velmi důležitá manipulační technika, případně pečlivý postup montáže. Montáž skleněného přístřešku, je také velmi náročnou realizací, výsledek však stojí zato.