Nerez-sklo.cz

Originální a moderní design ze skla a nerezu

Sklo a nerez jsou v dnešní době nepostradatelnými prvky moderní architektury. Nabízejí nepřeberné možnosti, jak pro interiér, tak i exteriér. Sklo je elegantní, lehké a vzdušné, nerezový kov jej vhodně doplňuje. Pryč jsou doby robustních kusů nábytku. Sklo a nerez můžete najít prakticky kdekoliv, ať už se jedná o šatníkové skříně, vitríny, zábradlí, skleněné příčky, skleněné dveře, policové systémy, jídelní stoly, obklady v kuchyních a koupelnách atd.

Úpravy skla a jejich použití

Hitem současné doby je sklo lakované a matované. Sklo může tvořit dokonalou symbiózu s černou ocelí nebo ušlechtilou nerezovou ocelí. Poloprůhledné sklo vyváří čistou eleganci, v duchu moderních trendů kryje, ale neskrývá.

Lakované sklo

Lakované sklo je pokryto kvalitním neprůhledným lakem. Ten neobsahuje těžké kovy, ani jiné zdraví škodlivé chemikálie.

Nabídka tohoto druhu skla zahrnuje velké množství pastelových a kovových odstínů. Lakovaná skla se dnes ve velké míře využívají pro obklady stěn koupelen a kuchyní.

Matovaná skla

Naproti tomu matovaná skla, mají měkký vzhled a jemně rozptylují světlo. Proto jsou využitelná jako výplň skříněk, skříní, dělících příček, kde zároveň slouží jako osvětlení.

Kalené sklo

Doby, kdy bylo sklo považováno za křehký materiál dávno odezněly. Dnes jsme schopni nabídnout skla kalená s bezpečnostními fóliemi, která jsou vysoce odolná a rozšiřují tak možnosti použití skla.

Speciální kalené sklo lze využít pro stupnice schodišť, nebo pro výplně zábradlí, kde při speciálním uchycení není zapotřebí sloupků, které jinak ruší čistotu linie.

Údržba skleněných ploch

Někdo může namítnout, že na skle zůstávají nečistoty, naproti tomu je však údržba velice snadná, stačí vlhký hadřík a sklo je opět čisté.

Nerez ocel

Nerezová ocel je ke sklu velmi vhodným doplňkem. Lesklé, čisté plochy obou materiálů vytvářejí působivý vzdušný celek, který Vás nikdy neomrzí.

Výrobky z nerezové oceli

Nerez ocel může sloužit jako doplňkový materiál při výrobě polic, stolků, dveří, zábradlí. V takovém případě bývají z kovu obvykle nohy, podstavce, madla a pod. Stejně dobře může nerez sloužit jako hlavní materiál, například při výrobě pracovních desek nebo zadních panelů kuchyňských linek.

Výhody nerezové oceli

  • Ocel je hygienická - stejně jako u skla je údržba velice snadná, postačí vlhký hadřík. Pracujeme s potravinářskými oceli a s nerezovou ocelí odolnou proti mořské vodě.
  • Trvanlivost - nerezové prvky jsou prakticky navěky, nemusí se natírat, nerezaví atd.
  • Ocel je elegantní - nerez dodá interiéru jistý nádech exclusivity

Kovové materiály

Kov není jen nerez, a už vůbec není kov jako kov. K dispozici máme širokou škálu kovových materiálů v různých povrchových úpravách, záleží jen na zákazníkovi jaké provedení si vybere. Kromě nerezové oceli pracujeme s komaxitovanou černou ocelí a pozinkovanou ocelí. U  nerezové oceli můžeme mít několik povrchových úprav: kartáčováním, broušením (v zrnitosti dle Vašeho přání), leštěním nebo mořením.